Mobilní blog

PR články o všem možném

Televize v mobilech

Malé zamyšlení o příjmu televize v mobilních telefonech a zároveň také tip jak na to.

Jsou 3 hlavní způsoby příjmu TV v mobilech a to:

1. TV tuner zabudovaný v mobilu

Tento způsob je v Evropě málo rozšířený, přitom např. v Japonsku je to úplně běžné, i některé modely, které jsou dostupné pro Evropu, mají v Japonsku dvojče s TV tunerem, bohužel, kvůli jiné normě není možné si mobil objednat přímo z Japonska. Největším problémem je tlak mobilních operátorů na výrobce, jelikož by přišli o nemalé zisky z placené TV kterou nabízejí. Další problém je nutnost pokrytí signálem DVB-T.

Příklad: MyPhone 8855DTV
Jde o low-end zařízení, které vás kvalitou neokouzlí, ale TV tuner funguje velmi dobře a je to důkaz, že je možné vyrobit mobil s TV tunerem, který je tenký, lehký a levný.

2. Externí TV tuner 

Méně pohodlný způsob, ale vzhledem k téměř nulové dostupnosti použitelných mobilů se zabudovaným tunerem je to zajímavá možnost. V tomto směru je problémem chybějící konkurence a dosud také chybějící tuner pro jiná zařízení než Apple. Nedávno se to změnilo a přibyl i tuner k mobilům s OS Android, jelikož se jedná o novinku a nemá konkurenci, výrobce si mohl dovolit zvolit cenu 100 €, která je vyšší než cena celého mobilu se zabudovaným tunerem (výše). Opět je nutné pokrytí DVB-T signálem.

Příklad: www.tivizen.com
K dispozici jsou externí zařízení pro Apple a Android, i zařízení s vlastní baterií, které zajišťuje TV signál přes wi-fi. Vysílání probíhá přes bezplatnou aplikaci a umožňuje také nahrávání vysílání.

3. TV přes internet

Výhody této možnosti jsou zřejmé, příjem TV je možný téměř na každém mobilu s internetem, stejné je to ale také s nevýhodami, bez připojení k internetu to nepůjde na žádném přístroji, navíc je TV často zpoplatněna 2 krát. Najdou se však i výjimky a je tak možné sledovat TV programy v místech pokrytých wi-fi signálem i zdarma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>