Mobilní blog

PR články o všem možném

Na speciálním webu si můžete ověřit původ láhve tvrdého alkoholu

Takzvané rodné listy českých destilátů s informacemi o původu každé lahve tvrdého alkoholu vyrobeného v Česku poskytne nová webová stránka www.certifikacelihovin.cz.

Web uvedou do provozu během dnešního dne, kdy na něj nahrají údaje od 11 výrobců, členů Unie výrobců a dovozců lihovin. Jeho úkolem je pomáhat primárně zákazníkům lihovarů.

“Měl by sloužit především našim přímým zákazníkům, mohou si z něj přímo stáhnout daný originální certifikát. A dále by měl sloužit širší veřejnosti, aby si sama ověřila, pokud má doma nějakou láhev, zda je ta láhev originální av pořádku a má rodný list, ” řekl ředitel společnosti Global Spirits Tomáš Otta.

Prodejci alkoholu vyrobeného v tomto roce jsou povinni doložit jeho původ. A to je právě cílem nového webu. Certifikát je možné získat, když se zadají tři údaje: první čtyři čísla kolku, čárový kód EAN a číslo šarže (uváděné obvykle na hrdle láhve či její zadní části nebo etiketě), informoval Jan Janča z internetové firmy Cognito. Web by podle něj měl bez problémů zvládnout i velký nápor zájemců o informace.

Dosavadní bilance methanolového aféry je hrozivá – 27 lidí zemřelo a je evidováno 76 otrávených.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>