Mobilní blog

PR články o všem možném

Na dovolenou jedině bez cestovky, jezdím pas blink

Každý z nás jezdí na dovolenou. Někdo využívá služeb cestovních kanceláří nebo agentur, někdo se spoléhá jen sám na sebe. Já patřím k té druhé skupině lidí. Vede mě k tomu několik důvodů.

V první řadě je to má nedůvěra ke službám cestovek. Jen se podívejte kolik jich každé léto zkrachuje a kolik starostí takový krach přinese těm, kteří se na služby té či oné cestovky spoléhali.

Za další jezdím většinou k moři do Chorvatska nebo Itálie, což jsou země, které jsou pohodlně dostupné autem, čehož také využívám.  Fakt, že jedete na dovolenou vlastním autem má řadu nesporných výhod. Nejen, že si můžete kdykoli během cesty odpočinout, případně z cesty odbočit a navštívit nějakou zajímavost, která se podél vaší trasy nachází, ale především vlastní auto jistě oceníte v místě samotné dovolené, kde nejste odkázáni pobývat stále jen na jednom místě a jedné pláži. Můžete se také zajet podívat po okolí, navštívit okolní městečka, jiné pláže či jiná zajímavá místa.

Tuto možnost volí také ti, kdo rádi jezdí na dovolenou bez toho, aby si nejprve objednali ubytování. Jedná se o takzvaný pas blink. Někteří říkají, že to je riziko, jezdit někam, kde nemáte jisté ubytování, ale z vlastních zkušeností mohu říci,  že se mi ještě nikdy nestalo, že bych jej nesehnal. Ba co víc, vě většině případů je to výhodnější, protože si můžete na vlastní oči prohlédnout o jaké ubytování se jedná a kde se nachází. Také téměř vždy zaplatíte méně, než kdyby se jednalo o předem zaplacený pobyt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>