Mobilní blog

PR články o všem možném

HC Lev Praha

Jak už určitě většina lidí u nás, obzvláště sportovních fanoušků, postřehla, máme první klub, který se účastní Kontinentální hokejové ligy (KHL). Tímto klubem je HC Lev Praha. Jedná se o zcela nový klub, který nemá prakticky žádnou historii. Svým způsobem se tým dal dohromady pár týdnů před začátkem KHL.

Ovšem, že je za klubem silné finanční zázemí, o tom není třeba spekulovat. Vždyť na soupisce je velké množství českých a slovenských reprezentantů, kteří určitě nehrají za pár korun a prakticky žádný tuzemský tým hrající českou Extraligu by si je nemohl dovolit. Většina kádru je tedy složená z velmi kvalitních českých a slovenských hráčů, kteří jsou doplněni několika hráči ze zahraničí. A o to majitelům klubu šlo především. Chtěli postavit takový tým, na který budou fanoušci chodit.

V různých internetových diskusích se strhla nebývalá vřava, která rozdělila diskutující na dva tábory. První, který tento klub neuznává a chrlí na něj jen kritiku, a to převážně proto, že se dle těchto diskutujících jedná o klub bez historie, který u nás nemá co dělat, zatímco druhý tábor se přiklání na stranu Lva a vítá fakt, že se fanoušci i v České republice budou moci zajít podívat na nejkvalitnější evropskou hokejovou ligu. Mnozí se dokonce deklarovali jako fanoušci HC Lva.

Osobně se přikláním na stranu druhého tábora. Vždyť i v české extralize byly případy klubů, které měly velmi malou nebo žádnou historii a hrávaly nebo dokonce vyhrávali Extraligu. A kolik fanoušků si získaly…

Myslím, že vidět na vlastní oči jedny z nejlepších světových hokejistů na českém ledě v takové soutěži musí být snem každého opravdového fandy hokeje a je úplně jedno komu fandí. Je jasné, že to, kolik fanoušků si HC Lev získá záleží především na tom, jakým způsobem bude hrát a jak se mu bude dařit. Přeji mu, ať mu to vyjde. První krok, výhrou v prvním kole nad Rigou, už udělal.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>