Mobilní blog

PR články o všem možném

Facebook aneb hrozí mi nebezpečí?

Facebook, jakožto internetový fenomén posledních let, je nejznámější sociální sítí na celém světě vůbec. Na jedné straně přináší mnoho užitků: pomáhá lidi spojovat, když bydlí daleko od sebe, pomáhá jim odreagovávat se, protože si můžou zahrát zajímavé hry, popřípadě shlédnout zajímavé video. Ale na straně druhé může být velmi nebezpečný, a to v případě, že si na něm špatně chráníte své soukromí a sdílíte příliš mnoho informací s nepravými lidmi – „facebookovými přáteli“.

Na facebooku se dají vaše údaje zneužít jakkoli a odkudkoli, pokud si je chráníte nedostatečně a nebo si nedáváte pozor, co sdílíte. Pokud sdílíte příliš často informaci, kde se právě nacházíte, může vás snadno kdokoli najít a přepadnout, popřípadě znásilnit nebo dokonce zabít! Ptáte se proč? Jednoduše pro pobavení daného individua. Další způsob facebookové hrozby je ten, že si můžete snadno stáhnout vir do počítače a už je zaděláno na problém, protože tento vir může poskytnout komukoli heslo vašeho bankovního účtu a odtud vám zmizí peníze!

Nyní jsem uvedl pouze pár možných nebezpečí na facebooku, ale zkusme se tedy zamyslet, jak důležité je, abyste si chránili vaše soukromí kdekoli, především na sociálních sítích, v našem případě na Facebooku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>